Ryugyongo viešbutis

 Ryugyongo viešbutis

Autorius: adminŠiandien išvysite neabejotinai aukščiausią apleistą pastatą pasaulyje. Tiesa šiuo metu jis jau tvarkomas, bet mes pasidairysime į jį dar iki atnaujinimo darbų pradžios.

Ryugyong‘o viešbutis yra 105 aukštų dangoraižis pastatytas Šiaurės Korėjoje, Pchenjan‘o mieste.

Statybos prasidėjo 1987 metais, tačiau 1992 metais buvo sustabdytos dėl ekonomikos pokyčių žlugus Sovietų Sąjungai. Taip šis belangis, vėjų perpučiamas viešbutis išstovėjo šešiolika metų. 2008 statybos buvo atnaujintos. Į jas investavo Egipto statybos ir ryšių kompanija Orascom kuri tikisi jog statybų pabaiga bus 2012 metais, o gal ir truputį vėliau. Visi darbai atsieis apie 2 mljrd. JAV dolerių.

Viešbutis pakyla į 330 metrų aukštį, o jo plotas 360 000 kvadratinių metrų. Tai aukščiausias pastatas Šiaurės Korėjoje. Jeigu darbai kadaise būtų buvę baigti pagal planus 1989 metais tai būtų buvęs ir didžiausias viešbutis visame pasaulyje.

Pastatas turėjo būti baigtas 1989 metais, tačiau iškilo problemų su statybos metodika bai medžiagomis ir jis nespėjo būti paruoštas Pasauliniai jaunimo ir studentų šventei. Tik 1992 metais jis pasiekė dabartinį savo aukštį, tačiau žlugus Sovietų Sąjungai atsirado lėšų trūkumo problemos, trūko žaliavų, elektros energijos, prasidėjo maisto stygius.

Japonijos laikraščių apskaičiuota statybos kaina buvo 750 milijonų JAV dolerių, o tai sudarė 2% Šiaurės Korėjos BVP.

2008 metų balandžio mėnesį, po 16 metų neveiklumo, darbai viešbutyje buvo atnaujinti.

Nuo 1990 metų pastatą tikrino įvairios komisijos ir daugeli jų teigė jog pastato konstrukcijos yra nepataisomos, o jų kokybė nuo pat pradžių buvo labai prasta. To meto projekto vadovas Orascom’as sakė: „mūsų tikslas buvo padaryti pastatą kuo patrauklesnį, tačiau apie ypatingą kokybę nebuvo kalbama“. Dabartiniai darbų vadovai teigia, kad viskas yra gerai ir viršutiniuose aukštuose net bus įrengtas besisukantis restoranas.

Ryugyong‘o viešbutį sudaro trys sparnai, kiekvienas 100 metrų ilgio, 18 metrų pločio, o stogo šlaitai leidžiasi 75 laipsnių kampu. Pastato viršūnė yra nupjauto kūgio 40 metrų pločio. Ją sudarys 8 stacionarūs ir 6 besisukantys aukštai. Skirtingi šaltiniai teigia, kad viešbutis turės nuo 3000 iki 7665 svečių kambarių.
Panašus:


1 2
Buvęs     Sekantis

© Copyright 2008-2012 www.lpi.lt


SEO paslaugos, Tinklapių optimizavimas, Svetainių kūrimas, SEO
www.InternetSolutions.lt
Kontekstinės Reklamos Tinklas, Reklama už paspaudimus
www.STARADS.lt

RSS FEED, RSS, POST RSS FEED,
www.postrss.com
SERP Checker, Keyword Rank Checker, SERP,
www.serpranks.com